Přípravky dle nemocí
Produkty které obsahují ...
Navíc

Červená řepa

Červená řepa zvýší odolnost vašeho organismu a je i velkým pomocníkem při léčbě rakoviny. Má močopudné účinky, vylučuje sůl z těla a povzbudí činnost žaludku a tvorbu žluči. Zbaví vaše střeva jedovatých látek, odstraní zácpu.
Červená řepa také působí v oblasti krásy, kdy dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Lze ji využít při častých potížích, jako je chřipka a nachlazení.

Červená řepa obsahuje:
Betain antioxidant 
brání rozvoji kornatění tepen a podporuje činnost jater.
Karoten neboli áčko.
Bílkoviny, cukry, vlákninu
Barvivo červené řepy
rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic.
Červená řepa je zelenina, která má ve 100g bulvě cca 70 mg sodíku, 380 mg draslíku a 20 mg vápníku, najdete v ní také hořčík, vitamín C a vitamíny skupiny B.

Červená řepa je chutná v salátech a výborně chutná s česnekem, křenem, zelím, jablky, pomeranči a ořechy. Mladou uvařenou červenou řepu stačí jen osolit nebo pokapat citronem a máslem.

Červená řepa a její historie:
Její zdravotní účinky sahají až do starověku. Řecká bohyně Afrodita vděčila za svou krásu právě jí. V římské kuchyni byla řepa velmi oblíbenou v salátech, na vývary a jiné speciality. Ve srovnání s dnešní dobou byl v kuchyni užíván hlavně list zeleniny až s postupem času se začalo zkoušet i kořen, ale jako medicína. Lidé zjistili její blahodárné účinky na rány, zácpy, teploty a kožní problémy.

Při užívání červené řepy by si měl dát pozor cukrovkář, řepa přeci jen obsahuje vyšší množství sacharidů.

Při dnešní uspěchané době málokdo má čas zpracovávat syrovou červenou řepu a proto vám doporučuje extrakt z červené řepy - Betavital. S tímto produktem máme mnoho výborných výsledků jako třeba pomocná berlička při léčbě rakoviny čípku, kdy žena užívala 1-2 polévkové lžíce denně a to při léčbě chemoterapii a ozařování.

 Zašlete nám vaše zkušenosti s červenou řepou, rády je pak zveřejníme.

Kontaktní formulář